img1
img2
img3
img4
img5
Tūrisma objekti

 VelnakmensAbavas Velnakmens (ap 500 m)

Abavas Velnakmens ir akmens laikmeta ledāju darbības liecinieks. Šo vietu apvij teikas un nostāsti. Kāda teika stāsta - reiz esot bijis Velns, kas gribējis Abavu aizdambēt. Tacu viņš nav paspējis, jo pārsteigusi gaiļa dziesma. Akmens nokritis pļavā, kalna galā un tur guļ vēl šo baltdien. 

 

Velnala(1)

Abavas (Meldru) Velnala (ap 500 m)

Velna alas augstums ir 1,6 metri, grīdas laukums 7 m2. Populārs tūrisma objekts. Noeja pa kāpnēm noved strauta gultnē. Tās kreisajā krastā atrodas smilšakmens atsegums ar divām alām. Lielākā no tām ir Velnala, pēc nostāstiem tā esot rakta. Alas garums ir 8,5 m, augstums 2,4, platums ap 1 m, ieeja šaura. Smilšakmenī atrastas arī bruņuzivju fosīlijas. Uz augšu pa strauta gultni atrodas krauja siena, kuras augšdaļā ir smilšakmens, bet virs tā - sadrupis dolomīts - uz abu iežu robežas arī ir nedrošas alas.


"PasaPasaku-mezhsku mežs" - spēļu taka lieliem un maziem (2,5 km)

Pavisam kopā mežā saradušies deviņi dažādi pārsteiguma stūrīši, un tie visi kopā veido vienotu spēli pēc īpašiem noteikumiem. Katrā atrakcijas vietā iztaisītas trīs renītes jeb trīs īpaši caurumi, kuros iemetama bumbiņa, ko katrs apmeklētājs saņem, pirms viņš dodas šajā Pasaku mežā. Par trāpīgu metienu tiek piešķirti viens, divi vai trīs punkti. Līdz ar bumbiņu apmeklētājam izsniedz arī dalībnieka karti, kurā ierakstāms saņemto punktu skaits. Beigu beigās tas, kam paveicies savākt visvairāk punktu, iegūst tiesības kāpt tronī. Lai veicas!

 

 
Abavas rumba (ap 12 km)

alt
Abava ir Ventas labā krasta pieteka un ir 7. garākā upe Latvijā – 129 km gara. Senos laikos Abavas ūdeņos kristīja bērnus, jo upe tika uzskatīta par svētupi.
Abavas rumba ir Abavas upes ūdenskritums, kas ir unikāls un ļoti skaists Latvijas dabas objekts. Ūdenskritums ir plaši apmeklēts visos gada laikos, tomēr visvairāk apmeklētāju ir vasaras mēnešos.
Ūdenskritums ir 35m plats un aptuveni 1m augsts. Ūdens dziļums ap ūdenskritumu nav liels, tāpēc tas ir lieliski piemērots maziem bērniem un ūdens pastaigām. Paejoties pa straumi uz augšu, ūdens dziļums palielinās un upe kļūst piemērota arī tiem, kas prot un vēlas peldēties. Ūdenskritumam un upei ap ūdenskritumu ir dolomīta pamatne.

Jums noderēs: